• Prindi

Keila politseimaja valmib kevadel

Vanast tootmishoonest on alles vaid kandvad seinad ja vahelaed. Varsti algab ka vana katuse lahtivõtmine ning seejärel fassaadide soojustamine.
Sauel asuva kunagise Harju EPT viletsa peahoone asemel saab tuleva aasta maikuus Lääne-Harju politseijaoskonna koduks täielikult rekonstrueeritud büroohoone Keilas.

Politsei- ja piirivalveamet on Lääne-Harju politseijaoskonna uut asukohta pikalt otsinud. Aastal 1994 kolis toonane Harju prefektuur Saue linna, endise Harju EPT peahoonesse. Hiljem on samas asunud jaoskond. Kuid EPT maja on vilets ning ei vasta nõuetele. Et maakonna lääneosa tõmbekeskus on Keila linn, siis otsustati ka politsei piirkondlik keskus sinna kolida. Mullu sügisel ostis AS Riigi Kinnisvara (RKAS) linnavalitsuse vastas asuva kunagise õmblustsehhi hoone.

Projekteerimise ja ehitamise õigused sai riigihankega endale Riverside OÜ. Firma töömehed alustasid hoones tegutsemist tänavuse oktoobri kolmandal dekaadil.

Vead on paljastatud

Tänaseks on ümberehituseks vajalikud lammutused tehtud. Teised korrusel on valatud uued põrandad ning osad siseseinadki üles laotud. Alumisel korrusel tööd veel nii kaugel pole. Seal rajatakse kommunikatsioone ja käivad ettevalmistused põrandate valamiseks. Kohale veetakse killustikku ning seda tasandatakse.

Harju Elu teejuhid ehitusel olid RKAS-i ja Riveside OÜ projektijuhid Erki Elbrecht ja Valdur Hoop. Meeste sõnul jäid majast alles vaid kandvad seinad ning vahelaed. Lammutati ka kunagine tsehhi katlamaja, mille asemele tuleb sissepääsulüüs arestikambritesse.

Lammutuste ajal tulid välja ka omaaegsed vead ning ehitamine käepärastest materjalidest. "Võtsime üles vanad põrandad. Aga esimese korruse betoonpõrandate all oli pinnas, mis ei filtreeri vett. Ehk killustik oli teistsugune, kui vaja," ütleb Hoop. Seepärast tuli kiiresti muuta uue põranda konstruktsiooni.

Katusetööd ootamas

Mure oli ka vaheseintega. Hoone viimase, umbes 30 aastat tagasi toimunud ümber- ning juurdehituse ajal olid osad ukseavad kinni müüritud, kuid uksepiidad olid jäetud seintesse. "Uksekohad tuli uuesti avada, lengid ära võtta ning sein uuesti laduda," räägib Riverside OÜ projektijuht Valdur Hoop. "Eks see on vanades majades ikka nii, et kui lammutama hakkad, tuleb välja tegelik seis," lisab ta.

Lisaks põrandate ja kommunikatsioonide ehitusele laotakse esimesel korrusel kinni ka aknaavasid. Vahetada tuleb ka osa hoonesse saabuvaid torusid ja muid kommunikatsioone.

Ees seisab veel katuse vahetus. Projektijuhtide kinnitusel algab peatselt vana katuse lahtivõtmine. Varem seda tehtud pole, sest maja tuleb kaitsta niiskuse eest.

Millal politseimaja tellijale üle antakse? Erki Elbrechti sõnul on ehituse valmimise tähtaeg tuleva aasta 15. mail. Politseile antakse maja üle 30 mail.