• Prindi

Raasiku veetorn võib saada uue elu

Raasiku veetorn.Aprillis pöördus Raasiku volikogu poole noored, sale kes soovisid Raasiku jaamas asuvasse veetorni noortekeskust üle tuua. Veetornile uue hingamise andmisest on huvitatud ka MTÜ Tuulekell.

Kolm aastat haldas torni Raasiku Kodukandi Selts, kes aga suve lõpul haldamislepingu üles ütles, kuna valla lisaeelarvest veetorni koristamiseks taotletud raha ei saanud.

Maikuus kinnitati volikogu istungil Raasiku veetorni töökomisjon, mille esimeheks valiti vallavanem Aare Ets ja liikmeteks Aivar Tiitso, Ants Kivimäe, Maarja Sikut ja Angela Allik.

Üks torn, palju unistusi

Novembri keskpaiku leidis vallamajas aset koosolek, kus kõik huvilised veetorni tuleviku üle said arutleda.

Raasiku noored sooviksid torni tulevikus näha ja kasutada noortekeskusena. Raasiku Kodukandi Seltsi poolt korraldatud küsitlusest selgus, et rahvas tahaks veetorni rongiooteruumi, teisele korrusele koduloomuuseumi ja ruumi ürituste jaoks.

MTÜ Tuulekella plaani kohaselt võiks veetornis ehitada välja neli korrust . Nii tuleks esimesele korrusele kohvik, ruum rongi ootajaile, tualett, teisele ateljee-stuudio ja kolmandale korrusele rajataks näitusesaal ning muuseumiruum. Saali saaks kogukond kasutada koosolekute ja seminaride korraldamiseks.

Katusetornide suhtes on Tuulekellal unistus, et seal oleks tulevikus teleskoobid ja astronoomiahuvilistel võimalus taevast vaadelda.

Väärib püsimajäämist

Raasiku vallavanem Aare Ets ütleb, et töökomisjon on koos käinud ja mittetulundusühingute visioonidega ollakse tutvunud. "Kodukandi selts loobus suve lõpul haldamisest. Nemad pidasid oluliseks seda, et saaks valla lisaeelarvest raha, kui volikogu seda augustikuus menetles. Nii aga ei läinud," rääkis vallavanem. "Sellest peale partner-MTÜD-d vallal pole," sõnab Ets.

Partneri leidmisest on aga vald väga huvitatud, hoone kuulub omavalitsusele ja omalaadne Raasiku sümbol vajab siiski säilitamist. "On valminud valla arengukava, kus on hoiak, et objekt on oluline, aga pigem võiks hoone konserveerida. Maamärgi staatust ja hoone korrastamist eelkõige väljastpoolt vääriks ta küll." ütleb vallavanem.

Elektri-, vee- ja kommunikatsiooniühenduste rajamine ning neljale korrusele sisu andmine võib kujuneda keerukaks. "MTÜ-dele me konkurssi ei tee. Samas on MTÜ hea partner, siis on rahastusvõimalusi, kasvõi Leader programmist, parem küsida."

Vallavanema sõnul on läbirääkimised pooleli MTÜ-ga Tuulekell. Jaanuarikuu jooksul selgub, kas vallast ja Tuulekellast saavad lepingupartnerid.